Aktualności

 • Webinarium: Dotacje na tworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych

  środa, 28 lutego 2024

  Chcesz rozwijać Twoją organizację, ale potrzebujesz na to pieniędzy? A może planujesz założyć przedsiębiorstwo, które będzie łączyć działalność społeczną z biznesową? Weź udział webinarium, podczas którego dowiesz się, jaką ofertę ma dla Ciebie Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. Zapraszamy w środę, 6 marca 2024, o godz. 10.

  więcej
 • Konkursy dla organizacji pozarządowych

  czwartek, 22 lutego 2024

  Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.

  więcej
 • Pożyczki płynnościowe

  środa, 21 lutego 2024

  Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego z siedzibą w Lublinie uprzejmie informuje o projekcie, który realizuje we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego program finansujący wsparcie w utrzymaniu płynności finansowej oraz stabilnej pozycji na rynku podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych tj.:

  więcej
 • Spotkanie online „Warto być PS!”

  środa, 21 lutego 2024

  27 lutego br. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie online pn. „Warto być PS!”. Organizator wydarzenia - Departament Ekonomii Społecznej MRPiPS zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki podmiotów ekonomii społecznej, w tym ośrodków wsparcia ekonomii społecznej.

  więcej
 • Szkolenie: Usługi społeczne szansą na rozwój podmiotów ekonomii społecznej

  piątek, 16 lutego 2024

  Czym są usługi społeczne? Na czym polega ich deinstytucjonalizacja? Jak przygotować dobry projekt na usługi społeczne do FEWiM? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz podczas szkolenia, które odbędzie się 29 lutego w Elblągu. Chętni już mogą się zgłaszać.

  więcej
 • To powinieneś wiedzieć o dotacjach

  czwartek, 15 lutego 2024

  W ramach projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej przyznajemy bezzwrotne wsparcie finansowe na utworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Komu, w jakiej stawce i na jak długo? Garść przydatnych informacji znajdziesz poniżej.

  więcej
 • Rozeznanie cenowe nr 4/2024/OWIES

  środa, 7 lutego 2024

  Zapraszamy do składania ofert na świadczenie usług eksperta komisji oceny wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwie społecznym składanych przez Grupy Inicjatywne w ramach rund konkursowych do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej.

  więcej
 • Ruszył nabór do konkursu OKO Promocji - 2024

  poniedziałek, 5 lutego 2024

  Organizacje pozarządowe, które mają pomysł na to, jak mogłyby w ramach podejmowanych inicjatyw promować województwo warmińsko-mazurskie oraz jak pokazać potencjał genu tkwiący w mieszkańcach Warmii i Mazur, samorząd zaprasza do składania ofert w konkursie OKO Promocji 2024. Termin zgłoszeń do 29 lutego br.

  więcej
 • Ogłaszamy konkurs na nabór wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych – runda 1/2024

  poniedziałek, 5 lutego 2024

  Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza konkurs w ramach rundy konkursowej nr 1/2024 na składanie wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027, Priorytet 9 Włączenie i integracja EFS+, Działanie 9.2 Ekonomia Społeczna w ramach projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

  więcej
 • Umowa na dofinansowanie OWIES podpisana

  środa, 31 stycznia 2024

  30 stycznia 2024 w Olsztynie Marszałek oraz Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisali z przedstawicielami Stowarzyszenia ESWIP umowę na dofinansowanie działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej.

  więcej
 • Webinarium na temat e-Doręczeń

  poniedziałek, 29 stycznia 2024

  Czy wiesz, że pojawiły zmiany dot. harmonogramu wprowadzania obowiązku stosowania Krajowego Systemu Doręczeń Elektronicznych? Kogo, po co i od kiedy obowiązek ten dotyczy? Tego dowiesz się już w poniedziałek 5 lutego o godz. 16 podczas webinarium „Wszystko o e-Doręczeniach”.

  więcej
 • Przyjęto Warmińsko-Mazurski Program Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2023-2030

  środa, 13 grudnia 2023

  5 grudnia 2023 r. Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął Uchwałę w sprawie przyjęcia Warmińsko-Mazurskiego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2023-2030.

  więcej
 • NGO w obliczu szans, wyzwań i perspektyw – ruszyły zgłoszenia na FIP

  piątek, 8 grudnia 2023

  Dobre praktyki, perspektywy na przyszłość i wymiana doświadczeń – tak można zapowiedzieć Forum Inicjatyw Pozarządowych „NGO w obliczu szans, wyzwań i perspektyw rozwoju”, które 20 grudnia odbędzie się w Ostródzie. Chętni już mogą się zgłaszać.

  więcej
 • Konkurs dla elbląskich organizacji po raz dziewiętnasty

  wtorek, 21 listopada 2023
  Bezinteresownie pomagała chorym, uzależnionym, samotnym matkom, więźniom i wszystkim, którzy pomocy potrzebowali. Dr Aleksandra Gabrysiak, bo o niej mowa swoją misję pełniła z wielkim oddaniem. Była i jest inspiracją dla wielu z nas, dlatego też powstał Konkurs jej imienia na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Właśnie rozpoczęła się jego 19. edycja. więcej
 • Rozeznanie cenowe 7/2023/OWIES

  czwartek, 16 listopada 2023
  W związku z realizacją przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych projektu „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na przeprowadzenie kursu/szkolenia z zakresu: Ekonomizacja NGO dla grupy ok. 10 osób. więcej