Konkurs na przedłużone wsparcie pomostowe
rundy |
Termin |
Nazwa przedsiębiorstwa społecznego |
1. |
01.08.2018-15.08.2018 |
Pasłęckie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie |
w godzinach 8.00-16.00 (decyduje data wpływu) w Biurze Projektu w Elblągu, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg.
Wsparcie pomostowe udzielane jest Przedsiębiorstwom społecznym, które korzystają z podstawowego wsparcia pomostowego w ramach rundy konkursowej nr 3/2017. Przedłużone wsparcie pomostowe przyznawane jest jedynie w uzasadnionych przypadkach maksymalnie na kolejne 6 miesięcy funkcjonowania w wysokości:
- 7-9 miesiąc wsparcia – max. 1500zł brutto/BP.
- 10-12 miesiąc wsparcia – max. 1000zł brutto/BP.
Wniosek o przyznanie przedłużonego wsparcia pomostowego oraz pozostałe załączniki dostępne są na stronie projektu w zakładce Dokumenty/ Dokumenty dla Grup zainteresowanych otrzymaniem dotacji/Etap 3 Wsparcie pomostowe.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA KOMPLETU DOKUMENTÓW:
O przyznanie wsparcia może ubiegać się podmiot, który przedłoży Operatorowi prawidłowo sporządzony komplet dokumentów, na który składa się:
• Wniosek o przyznanie Przedłużonego Wsparcia Pomostowego wraz z następującymi załącznikami:
a) aktualny odpis z KRS (wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego dokonany za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości - https://ems.ms.gov.pl/);
b) kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem aktualnych umów dot. zatrudnienia poszczególnych pracowników w przedsiębiorstwie;
c) zaświadczenia o niezaleganiu w odprowadzaniu składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne (ZUS) oraz o opłaceniu podatków (Urząd Skarbowy);
d) bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatnie 5 miesięcy działalności przedsiębiorstwa;
e) Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis ;- załącznik nr 10;
f) oświadczenie o niekorzystaniu równolegle z innych środków publicznych, w tym zwłaszcza z Funduszu Pracy, PFRON oraz środków oferowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, na pokrycie tych samych wydatków związanych z założeniem i zatrudnieniem w przedsiębiorstwie społecznym powstałym w ramach Projektu oraz z zatrudnieniem w istniejącym przedsiębiorstwie społecznym (utworzonej poza projektem), na które udzielana jest pomoc de minimis;- załącznik nr 3;
g) oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis w roku kalendarzowym;
w którym przedsiębiorstwo przystępuje do projektu oraz w poprzedzających go dwóch latach kalendarzowych wraz z potwierdzonymi za zgodność z oryginałem kopiami zaświadczeń o pomocy de minimis, wystawionymi przez podmioty udzielające pomocy - załącznik nr 4;
h) inne np. materiały promocyjne (w przypadku gdy przedsiębiorstwo uzna, że ich załączeniu może być istotne w procesie oceny wniosku.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA KOMPLETU DOKUMENTÓW:
1. Wniosek o przyznanie Przedłużonego Wsparcia Pomostowego wraz z załącznikami składany jest w Biurze Projektu w wersji papierowej wypełnionej elektronicznie, w jednym egzemplarzu Wniosek o przyznanie Przedłużonego Wsparcia Pomostowego powinien zostać podpisany na ostatniej stronie.
2. Dokumenty złożone po terminie nie będą podlegały rozpatrzeniu.
3. Kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem w następujący sposób: ”Za zgodność z oryginałem, data i podpis” na każdej stronie lub gdy strony są ponumerowane „Za zgodność z oryginałem od str... do str... data, podpis”.
KATALOG WYDATKÓW W RAMACH PODSTAWOWEGO WSPARCIA POMOSTOWEGO:
Wsparcie Pomostowe ma na celu ułatwienie przedsiębiorstwu społecznemu pokrycie niezbędnych opłat, ponoszonych w pierwszym okresie prowadzenia działalności niezależnie od poziomu przychodów w postaci:
• koszty ZUS, podatków od wynagrodzeń, innych pochodnych od wynagrodzeń pracowników (Beneficjentów Pomocy);
• ubezpieczenie majątkowe zakupów z dotacji o wartości jednostkowej powyżej 1 000,00zł[2];
• koszty administracyjne (w tym koszty czynszu lub wynajmu pomieszczeń bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą);
• koszty eksploatacji pomieszczeń (w tym m.in. opłaty za energię elektryczną, cieplną, gazową i wodę);
• koszty usług pocztowych;
• koszty usług księgowych;
• koszty usług prawnych;
• koszty Internetu;
• koszty materiałów biurowych;
• koszty działań informacyjno-promocyjnych;
• i inne niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorstwa społecznego.
W odniesieniu do środków finansowych przekazanych Beneficjentowi Pomocy, w ramach Wsparcia Pomostowego, obowiązuje zakaz podwójnego finansowania tych samych wydatków. Jeżeli wydatki ponoszone przez Beneficjenta Pomocy zostały zrefundowane/pokryte w ramach innych środków publicznych, nie mogą być one ponoszone ze środków otrzymanych w ramach Projektu.
PROCEDURA OCENY WNIOSKÓW
Procedura oceny wniosków o podstawowego wsparcie pomostowe odbywa się zgodnie z Rozdział V Regulaminu przyznawania wsparcia pomostowego zamieszonego na niniejszej stronie internetowej w zakładce dokumenty.