Aktualności

 • Szkolenie „Organizacje pozarządowe - formy prawne i rodzaje prowadzenia działalności”

  środa, 17 kwietnia 2024

  Prowadzisz lub planujesz założyć organizację pozarządową? Chcesz wiedzieć jaka forma prawna będzie najbardziej odpowiednia dla Twojej działalności? Zgłoś się na szkolenie „Organizacje pozarządowe - formy prawne i rodzaje prowadzenia działalności”, które odbędzie się 25 kwietnia 2024 w Domu pod Cisem, przy ul. Stawidłowej 3 w Elblągu.

  więcej
 • Inkubator „zielonych” innowacji społecznych – konkurs

  poniedziałek, 8 kwietnia 2024

  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs na mikro-innowacje - rozwiązania służące nabywaniu lub podnoszeniu umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji w zakresie zielonej transformacji w wymiarze społecznym i gospodarczym, jak również zwiększających świadomość i kształtujących postawy wspierające zieloną transformację.

  więcej
 • Seminarium „Usługi społeczne katalizatorem rozwoju podmiotów ekonomii społecznej”

  poniedziałek, 8 kwietnia 2024

  12 kwietnia 2024 (piątek) w Kuźni Społecznej w Olsztynie odbędzie się seminarium „Usługi społeczne katalizatorem rozwoju podmiotów ekonomii społecznej”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

  więcej
 • Lista rankingowa - konkurs 1/2024 do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej

  czwartek, 4 kwietnia 2024


  Prezentujemy listę rankingową w ramach konkursu 1/2024 o udzielenie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy w PS/PES przekształcanym w PS.
  Do każdego Wnioskodawcy zostanie przesłane pismo zawierające szczegółowe informacje na temat oceny merytorycznej przeprowadzonej przez Komisję Oceny Wniosków.

  więcej
 • Ponad miliard złotych na pożyczki z FERS

  wtorek, 2 kwietnia 2024

  W bieżącym miesiącu ruszą nabory na pożyczki z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS) skierowane do osób prywatnych i podmiotów ekonomii społecznej (PES). Ci pierwsi będą mogli sfinansować udział w różnych formach kształcenia i zdobyć kapitał na start biznesu, a PESy rozwinąć swoją działalność.

  więcej
 • Ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych w ramach rundy konkursowej 2/2024

  czwartek, 28 marca 2024

  Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza konkurs w ramach rundy konkursowej nr 2/2024 na składanie wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027, Priorytet 9 Włączenie i integracja EFS+, Działanie 9.2 Ekonomia Społeczna w ramach projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

  więcej
 • Środki na wsparcie statutowe dla KGW

  poniedziałek, 25 marca 2024

  Od 25 marca 2024 r. koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa.

  więcej
 • Ogólnopolska diagnoza deinstytucjonalizacji usług społecznych

  piątek, 15 marca 2024

  Opublikowano „Ogólnopolską diagnozę deinstytucjonalizacji usług społecznych na terenie 16 województw Polski”. To najobszerniejsza diagnoza usług środowiskowych i procesu przechodzenia od opieki w instytucjach do opieki w środowisku. Identyfikuje wyzwania i bariery rozwoju usług środowiskowych w jednostkach pomocy społecznej i gminach.

  więcej
 • Webinarium nt. statusu przedsiębiorstwa społecznego

  wtorek, 12 marca 2024

  Czym jest status przedsiębiorstwa społecznego? Do otrzymywania jakich dotacji i ulg uprawnia, a jakie nakłada zobowiązania? Jak status przedsiębiorstwa społecznego uzyskać? Odpowiedzi m.in. na te pytania padną podczas webinarium, które odbędzie się w środę 20 marca o godz. 10.00.

  więcej
 • Webinarium: Dotacje na tworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych

  środa, 28 lutego 2024

  Chcesz rozwijać Twoją organizację, ale potrzebujesz na to pieniędzy? A może planujesz założyć przedsiębiorstwo, które będzie łączyć działalność społeczną z biznesową? Weź udział webinarium, podczas którego dowiesz się, jaką ofertę ma dla Ciebie Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. Zapraszamy w środę, 6 marca 2024, o godz. 10.

  więcej
 • Konkursy dla organizacji pozarządowych

  czwartek, 22 lutego 2024

  Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.

  więcej
 • Pożyczki płynnościowe

  środa, 21 lutego 2024

  Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego z siedzibą w Lublinie uprzejmie informuje o projekcie, który realizuje we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego program finansujący wsparcie w utrzymaniu płynności finansowej oraz stabilnej pozycji na rynku podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych tj.:

  więcej
 • Spotkanie online „Warto być PS!”

  środa, 21 lutego 2024

  27 lutego br. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie online pn. „Warto być PS!”. Organizator wydarzenia - Departament Ekonomii Społecznej MRPiPS zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki podmiotów ekonomii społecznej, w tym ośrodków wsparcia ekonomii społecznej.

  więcej
 • Szkolenie: Usługi społeczne szansą na rozwój podmiotów ekonomii społecznej

  piątek, 16 lutego 2024

  Czym są usługi społeczne? Na czym polega ich deinstytucjonalizacja? Jak przygotować dobry projekt na usługi społeczne do FEWiM? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz podczas szkolenia, które odbędzie się 29 lutego w Elblągu. Chętni już mogą się zgłaszać.

  więcej
 • To powinieneś wiedzieć o dotacjach

  czwartek, 15 lutego 2024

  W ramach projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej przyznajemy bezzwrotne wsparcie finansowe na utworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Komu, w jakiej stawce i na jak długo? Garść przydatnych informacji znajdziesz poniżej.

  więcej