Przejdź do głównych treści
OWIES - Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

Webinarium: Spółdzielnie socjalne osób prawnych

10 lutego 2021 (środa) o godz. 10.00 Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu zaprasza do udziału w webinarium poświęconym zakładaniu spółdzielni socjalnych osób prawnych. Uczestnicy dowiedzą się, mi.in. poprzez prezentację dobrych praktyk, jakie możliwości otwiera tworzenie i prowadzenie przedsiębiorstw społecznych zakładanych przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i kościelne osoby prawne.

Kogo zapraszamy?
Do udziału w seminarium zapraszamy przedstawicieli samorządów, ich jednostek( ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie), organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne zainteresowane tematyką seminarium z powiatów: braniewskiego, elbląskiego, Miasta Elbląga, iławskiego oraz ostródzkiego.

Zakres tematyczny:

  • spółdzielnia socjalna jako podmiot ekonomii społecznej,
  • zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych osób prawnych,
  • prezentacja dobrych praktyk:

- Mateusz Sobieszczuk  - Prezes Spółdzielni Socjalnej „Sąsiedzi”,
- Maciej Chaberski – Wiceburmistrz Gminy Kępice,

  • pytania i odpowiedzi uczestników. 

Prowadząca:
Edyta Karpińska - animatorka i doradczy w Inkubatorze Przedsiębiorczości Społecznej w Braniewie w ramach projektu OWIES Elbląg z bogatą praktyką w pracy ze środowiskami lokalnymi; ukończyła Szkołę Umiejętności Liderskich i Animatorów Społecznych; prywatnie miłośniczka literatury sensacyjnej i fantastycznej, lubi żeglarstwo, wycieczki rowerowe i kontakt z przyrodą.


Jak się zgłosić?
Przyjęcie zaproszenia  należy zgłosić do 8 lutego br. (poniedziałek) do godz. 16.00, poprzez platformę Clickmeeting: https://eswip.clickmeeting.com/zakladanie-spoldzielni-socjalnych-osob-prawnych?_ga=2.64584751.1079625712.1611580582-689458272.1607501936

Dodatkowe informacje:
Osobą kontaktową jest Rafał Narnicki, tel.: 55 235 33 88 lub 55 236 27 16,e-mail: r.narnicki@eswip.pl.