Nowe oferty pracy! Doradca kluczowy oraz animator poszukiwany!

Stowarzyszenie ESWIP poszukuje kandydata/-tki na stanowisko doradcy kluczowego oraz animatora w projekcie "Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu".

OFERTA PRACY NA STANOWISKO DORADCA KLUCZOWY

Jakiej osoby szukamy?

  • Zmotywowanej do nauki i pracy
  • Posiadającej zdolności organizacyjne
  • Radzącej sobie z wyzwaniami i zmianami
  • Nastawionej na wsparcie klientów w poszukiwaniu ich ścieżki rozwoju i miejsca pracy

Czego wymagamy?

  • Wykształcenia wyższego
  • Predyspozycji do pracy z ludźmi
  • Umiejętności prowadzenia spotkań
  • Umiejętność obsługi komputera (pakiet Office)
  • Mile widziane doświadczenie pracy w III sektorze, znajomość zagadnień ekonomii społecznej

Jaki będzie zakres obowiązków?

  • Udzielanie informacji klientom w zakresie tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej
  • Indywidualne prowadzenie klientów w zakresie ekonomii społecznej
  • Wstępna analiza potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz stworzenie na tej podstawie ścieżki prowadzenia klientów w zakresie:
  • Tworzenia przedsiębiorstwa społecznego przez osoby fizyczne lub prawne
  • Ekonomizacji organizacji pozarządowych
  • Wspierania tworzenia podmiotów reintegracyjnych (KIS, CIS, ZAZ, ŚDS)
  • Współpraca z instytucjami rynku pracy, pomocy i integracji społecznej oraz innymi podmiotami w celu właściwej realizacji ścieżki wsparcia klienta
  • Współpraca z zespołem projektowym
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji
  • Aktualizacja wiedzy nt. stanu prawnego dot. ekonomii społecznej
  • Przestrzeganie standardów i kodeksu etyki

Jakie jest miejsce pracy?

  • Biuro projektu mieści się w Elblągu, przy ul. Związku Jaszczurczego 17
  • Praca doradcy kluczowego odbywa się w biurze w Elblągu oraz na terenie powiatu braniewskiego, elbląskiego, ostródzkiego, iławskiego

Co oferujemy?

  • umowę o pracę
  • wprowadzenie w zagadnienia ekonomii społecznej
  • współpracę z drugim doradcą kluczowym i jego wsparcie
  • dobrą współpracę z zespołem fajnych ludzi, pasjonatów tematu ekonomii społecznej

Co należy przygotować?

  • CV wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • List motywacyjny wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych

Na zgłoszenia czekamy do dnia 14 sierpnia 2018 pod adresem e-mail: k.ciszewska@eswip.pl

OFERTA PRACY NA STANOWISKO ANIMATOR:

  • Nastawionej na wsparcie liderów, społeczności lokalnych w kreowaniu i rozwoju inicjatyw lokalnych

  • Diagnozowanie potencjału środowisk lokalnych;
  • Wyszukiwanie i wspieranie liderów lokalnych;
  • Inicjowanie spotkań, działań i kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi w sferze ekonomii społecznej na danym obszarze;
  • Inicjowanie i wspieranie powstawania grup i podmiotów zamierzających rozpocząć działalność w sferze ekonomii społecznej;
  • Zawiązywanie i rozwój koalicji, partnerstw, lokalnych podmiotów w celu rozwoju ekonomii społecznej;
  • Wspieranie środowisk lokalnych w kreowaniu i realizacji inicjatyw na rzecz ekonomii społecznej;
  • Prowadzenie spotkań edukacyjnych, warsztatów dotyczących zagadnień ekonomii społecznej;
  • Współpraca z zespołem projektowym;
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji;
  • Aktualizacja wiedzy nt. stanu prawnego dot. ekonomii społecznej;
  • Przestrzeganie standardów i kodeksu etyki.

  • Praca animatora odbywa się w biurze w Elblągu oraz na terenie powiatu: Elbląg oraz elbląski ziemski

  • współpracę z drugim animatorem i jego wsparcie