Przejdź do głównych treści
OWIES - Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

Podmioty ekonomii społecznej na wystawie designu w Brukseli - zaproszenie

Jeśli chcecie pokazać swoje produkty światu i podbić nowe rynki zaproponujcie jeden ze swoich wytworów, który pojedzie na wystawę do Brukseli już we wrześniu tego roku.

Polish Design Island 2018 to wydarzenie zainspirowane przez Biuro Regionalne Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli, które do współpracy zaprosiło pozostałe polskie regiony. Odbędzie się ono podczas dużego festiwalu designu Brussels Design September.

W Polsce funkcjonuje kilkaset spółdzielni socjalnych, które aktywizują ludzi wykluczonych poprzez stworzenie dla nich odpowiednich warunków do pracy. Ukierunkowanie tych spółdzielni jest szerokie, nie mniej jednak można znaleźć takie, które produkują użytkowe, unikatowe i niezwykle estetyczne produkty. Stąd też pomysł, aby docenić najbardziej wybijające się projekty i zaprezentować je w Brukseli podczas Brussels Design September" - zapowiada Laura Majboroda-Andrukiewicz, kurator wystawy z Fundacji Być Razem. "Kluczowym, poza walorami estetycznymi, elementem promocji jest realne dotarcie do potencjalnych klientów, którzy chcieliby zaopatrzyć się w prezentowane eksponaty, lub nawiązać współpracę z którymś z producentów" - dodaje.Wystawy będą prezentowane już od września tego roku m.in w Ambasadzie RP w Brukseli, Europejskim Komitecie Regionów i w galeriach sztuki.

Na wystawie mają szanse być zaprezentowane po 3 produkty z każdego regionu. Ostatecznego wyboru produktów dokona zespół projektów współpracujących z organizatorami. Zainteresowane podmioty z województwa warmińsko-mazurskiego do zaproponowania swoich prac prosimy o niezwłoczny kontakt z Anią Śledzińska z Ośrodka OWIES w Elblągu: a.sledzinska@eswip.pl, tel. 55 236 27 16.