Przejdź do głównych treści
OWIES - Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

Szkolenie "finanse i księgowość w przedsiębiorstwie społecznym"

Poprawne prowadzenie księgowości w organizacji to nie lada wyzwanie. Wciąż aktualizowane przepisy i często niezrozumiałe procedury powodują zniechęcenie. Należy jednak pamiętać, iż wywiązywanie się z podstawowych obowiązków rachunkowych i czytelnie prowadzona ewidencja powinny być podstawą każdej dobrze prosperującej działalności.

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Finanse i księgowość w organizacji pozarządowej”, które  odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w siedzibie Stowarzyszenia ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Szkolenie poprowadzi Agata Błaszczyk.

Udział w szkoleniu będzie okazją do poznania podstaw prawnych prowadzenia księgowości i sporządzania sprawozdań finansowych przez przedsiębiorstwa społeczne oraz najważniejszych problemów dotyczących rachunkowego ujęcia operacji gospodarczych i realizacji celów statutowych w ramach działalności pożytku publicznego przez przedsiębiorstwa społeczne. Ponadto poruszone zostaną kwestie plan kont, sprawozdań finansowych, podatków i zatrudniania pracowników w podmiotach ekonomii społecznej.

Organizator szkolenia zapewnia wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Dojazd na miejsce szkolenia odbywa się na koszt własny. Aby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, przesłać na adres mailowy p.krasodomska@eswip.pl lub faksem na numer 55 236 27 16.


Pliki do pobrania