12. edycja Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Trwa 12. edycja Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. Organizatorzy poszukują i nagradzają tych, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnych problemów społecznych. Termin zgłoszeń i nominacji mija 24 lipca br.

Do konkursu podmioty mogą zgłosić się same lub zostać nominowane. Umożliwia to instytucjom z regionu, najlepiej znającym podmioty ekonomii społecznej ze swojego otoczenia, zarekomendowanie ich do udziału.


Link do formularza: https://konkurs-es.pl/12-edycja-konkursu-es-im-jacka-kuronia_formularz/


Do konkursu mogą zgłaszać się i być nominowane podmioty, które działają przynajmniej 12 miesięcy. Szczegółowe informacje dotyczące udziału znajdują się w regulaminie.


Termin zgłoszeń i nominacji mija 24 lipca br. Następnie wszystkie aplikujące podmioty zostaną ocenione przez ekspertów społecznych i ekonomicznych. W najwyżej ocenionych przedsiębiorstwach odbędą się wizyty studyjne, po których sformułowane zostaną rekomendacje dla Rady Konkursu. Rada wybierze laureatów trzech nagród:

  • Nagrody Głównej (nie mniej niż 15 000 złotych),
  • Nagrody Pomysł na Rozwój (nie mniej niż 10 000 złotych),
  • Nagrody Odkrycie Roku (nie mniej niż 5 000 złotych).

O przyznaniu Nagrody Publiczności (nie mniej niż 5000 złotych) zadecyduje otwarte dla wszystkich głosowanie internetowe.


Tegoroczną edycję Konkursu zakończy uroczysta gala, która odbędzie się 16 listopada 2023 r. w Warszawie


Więcej informacji na stronie internetowej Konkursu.

12. edycja Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia