UWAGA! Zmiany w Regulaminie projektu i regulaminach regulujących Fundusz Przedsiębiorczości Społecznej

W związku z aktualizacją Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 oraz ewaluacją wewnętrzną projektu OWIES w Elblągu wprowadzone zostały zmiany do Regulaminu projektu i dokumentów regulujących Fundusz Przedsiębiorczości Społecznej. Zapisy regulaminu wchodzą w życie z dniem 1.03.2017. Ponadto informujemy, że wszystkie dokumenty dotyczące Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej znajdują się w zakładce Dokumenty/Dokumenty dla Grup zainteresowanych otrzymaniem dotacji.

Zakres zmian do Regulaminu świadczenia usług Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu i załączników:
 

Nazwa dokumentu

Rozdział/paragraf/punkt

Wprowadzona zmiana

Regulamin świadczenia usług Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

 

Rozdział 2

Wprowadzono definicję przedsiębiorstwa społecznego zgodnie z aktualnymi Wytycznymi zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 z dn.24.10.2016 r.

Dodano również przypis nr 1   Definicja przedsiębiorstwa społecznego do stosowania wchodzi w życie od rundy konkursowej nr 1/2017.

Rozdział 4, pkt. 9l

Dodano zapis: Operator ma prawo zwolnić grupę z kryterium 3 miesięcznego okresu bezrobocia Beneficjenta pomocy, jeśli uzna, że utrzymanie tego kryterium byłoby niezasadne dla efektywności finansów publicznych lub sytuacja życiowa osoby podlegającej reintegracji zawodowej wskazuje na konieczność podjęcia jak najszybszych działań związanych z przywróceniem jej na rynek pracy (np. matki po okresie macierzyństwa, osoby zatrudnianie na prace interwencyjne, osoby korzystające z instrumentów runku pracy tj. : prace interwencyjne, staże, roboty publiczne, czy uczestnik  WTZ,  pracownik ZAZ).

 

Rozdział 4 pkt. 3

Dodano pkt. i) Istniejące przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot z działalnością gospodarczą przekształcający się w przedsiębiorstwo społeczne korzystający ze wsparcia OWIES w Elblągu zobowiązany jest do wzrostu obrotów o min. 3% w stosunku do roku poprzedniego, w którym udzielone zostało wsparcie.

 

Rozdział 10

Zaktualizowano nazewnictwo specjalista ds. rozliczeń na Specjalista ds. weryfikacji sprawozdań przedsiębiorstw społecznych.

Załącznik nr 11 umowa wsparcia przedsiębiorstwa społecznego tworzącego nowe miejsca pracy

§ 3 pkt. 7

Dodano ppkt. F) Istniejące przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot z działalnością gospodarczą przekształcający się w przedsiębiorstwo społeczne korzystający ze wsparcia OWIES w Elblągu zobowiązany jest do wzrostu obrotów o min. 3% w stosunku do roku poprzedniego, w którym udzielone zostało wsparcie.

Załącznik nr 13 Regulamin rekrutacji do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej

Rozdział 2, pkt. 1

Zaktualizowano harmonogram konkursów – runda 3/2016.

 

Rozdział 3 pkt. 2

Doprecyzowano: Doradca kluczowy, po ocenie potencjału grupy, decyduje czy dany zakres tematyczny musi być zrealizowany w formie szkolenia czy doradztwa.

 

Rozdział 4, Dokumenty rekrutacyjne

usunięto zapis w  zestawie dokumentów rekrutacyjnych w grupie: Spółdzielnie socjalne osób fizycznych:

/ pod warunkiem spełnienia wszystkich przesłanek z def. Przedsiębiorstwa społecznego/”

Oraz w grupie: Spółdzielnie socjalne osób prawnych/ pod warunkiem spełnienia wszystkich przesłanek z def. Przedsiębiorstwa społecznego/

 

Zgodnie z pismem znak: DZFVI.8510.126.Abu.1 z dnia 20.09.2016 r. Ministerstwa Rozwoju potwierdza się stanowisku związane z uznaniem spółdzielni socjalnej za przedsiębiorstwo społeczne bez konieczności badania przesłanek, o których mowa w definicji przedsiębiorstwa społecznego.

 

Przy załączniku w postaci Formularza rekrutacyjnego Beneficjenta Pomocy - (załącznik nr 2) oraz w Formularzu rekrutacyjnym Uczestników projektu(…) - (załącznik nr 3)dopisano informację o załącznikach do niniejszego dokumentu, tj.: kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz zgodność doświadczenia lub pracy zawodowej z kierunkiem proponowanej działalności gospodarczej (dyplom, świadectwo, zaświadczenie od pracodawcy, certyfikaty, inne zaświadczenia).

- kserokopia dowodu osobistego

 

Rozdział 4, pkt. 1 a)

Do zdania: Na tym etapie nie jest wymagane przedstawienie Formularza Beneficjenta Pomocy dla nowozatrudnionych osób, stosowny dokument należy dołączyć do Wniosku o dotacje

Dodano zapis:

(z wyjątkiem Grupy inicjatywnej dążącej do założenia spółdzielni socjalnej osób fizycznych).

Rozdział 5

Poprawiono omyłkę pisarską – odwołania nawiązujące do dokumentów rekrutacyjnych dotyczą IV rozdziału.

Rozdział 5. Pkt. 3

3. Operator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia naboru w przypadku wyczerpania alokacji. Informacja o wcześniejszym zamknięciu naboru zostanie zamieszczona na stronie internetowej projektu usunięto zapis: oraz w biurach Projektu.

 

Rozdział 5 pkt. 8

Doprecyzowano: o zakwalifikowaniu GI do Funduszu decydować będzie Komisja Rekrutacyjna, w skład której wchodzą przedstawiciele Operatora (m.in. specjalista ds. dotacji) oraz doradcy prowadzący spotkania rekrutacyjne: doradca zawodowy, interpersonalny, doradca biznesowy.

 

Rozdział 5 pkt. 11 i pkt. 12

Wprowadzono zmiany w postaci zamiany słowa: lista rankingowa na lista Grup Inicjatywnych zakwalifikowanych do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej oraz informację, iż grupy zostaną poinformowane w terminie 7 dni roboczych od daty zakończenia posiedzenia Komisji rekrutacyjnej.

Rozdział 5 pkt. 16

Doprecyzowano: Na spotkanie z doradcą zawodowym, interpersonalnym, biznesowym przewidziane jest maksymalnie 3 godziny (zawodowy, interpersonalny), max. 4 godziny (biznesowy).

Do zakresów czynności każdego z doradców - Członka Komisji dodano do analizy ocenę wymiaru społecznego przedsięwzięcia.

 

Rozdział 5

Dodano pkt.

20. Grupa, która nie została zakwalifikowana do FPS ma możliwość ponownego udziału w kolejnej rundzie konkursowej. W tej sytuacji przedstawia wszystkie niezbędne dokumenty rekrutacyjne, z wyjątkiem informacji o odbytej ścieżce szkoleniowo – doradczej, rekomendacji doradcy interpersonalnego, zawodowego, biznesowego. Doradca kluczowy wspierający Grupę będzie brał udział w posiedzeniu Komisji Rekrutacyjnej, podczas której wyda opinię na temat wprowadzonych zmianach zgodnie z informacją zwrotną po pierwszej Komisji Rekrutacyjnej.

 

 

Wzór karty oceny formalnej

Karty oceny formalnej dla 3 typów grup inicjatywnych scalono w jeden dokument - załącznik nr 7 Zaktualizowano w nim listę wymaganych załączników.

 

Wzór karty oceny merytorycznej dokumentów rekrutacyjnych

Zaktualizowano dokument o nr załącznika. Nowa numeracja - załącznik nr 8.

 

Załącznik nr 2 Formularz rekrutacyjny Beneficjenta Pomocy

- zmieniono nazwę załącznika z „Formularz rekrutacyjny Uczestnika Projektu będącego Beneficjentem Pomocy” na Formularz rekrutacyjny Beneficjentów Pomocy/ osób, na które wnioskowana jest dotacja” – zmiana podyktowana doprecyzowaniem pojęć w Regulaminie głównym projektu

 

- z listy załączników usunięto załącznik pt.: oświadczenie, że status BP na rynku pracy nie zmienił się.

Zapis był zdublowany z zestawieniem dokumentów rekrutacyjnych w formie tabelarycznej w Regulaminie rekrutacji.

 

Załącznik nr 6 Oświadczenie Uczestnika Projektu

Zmieniono nazwę załącznika na „Oświadczenie Beneficjenta Pomocy” oraz w treści oświadczenia zamieniono „Uczestnika Projektu” na „Beneficjenta Pomocy”.

 

Załącznik nr 7 Oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis.

 

Usunięto załącznik oraz informację o nim w tabeli przedstawiającej wymagane podczas rekrutacji dokumenty. Zaktualizowano spis załączników na końcu Regulaminu Rekrutacji do FPS.

W ramach rekrutacji nie jest udzialana pomoc publiczna/ de minimis.

 

Załącznik nr 8 Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy de minimis

Usunięto załącznik oraz informację o nim w tabeli przedstawiającej wymagane podczas rekrutacji dokumenty. Zaktualizowano spis załączników na końcu Regulaminu Rekrutacji do FPS.

W ramach rekrutacji nie jest udzialana pomoc publiczna/ de minimis.

 

Załącznik nr 13 Lista podsumowująca ścieżkę wsparcia Grupy Inicjatywnej w CES/IPS

Pkt. 1 Definicja przedsiębiorstwa społecznego

Zaktualizowano w tabeli, które z warunków charakteryzujących przedsiębiorstwo społeczne  są już spełnione przez podmiot/grupę inicjatywną. Zgodnie z aktualnymi Wytycznymi zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 z dn.24.10.2016 r.

 

Ze względu na powyższe aktualizacje, zmieniono numer załącznika na 10.

 

Załącznik nr 14 Regulamin przyznawania dotacji

Rozdział 1

Dodano informacje kto jest uprawniony do otrzymania dotacji i kto nie jest.

Rozdział 2 pkt. 1

Zaktualizowano harmonogram dot. rundy nr 3/3016.

Rozdział 2

Dodano pkt. 2 Grupy Inicjatywne, które zakwalifikują się do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej mają obowiązek wzięcia udziału w doradztwie specjalistycznym w zakresie  min. 10 - maks. 15 godz. doradztwa biznesowego/prawnego. Doradztwo to jest ukierunkowane na weryfikację i poprawienie zapisów statutu, sprawdzenie biznesplanu pod kątem wymogów konkursu.

 

Rozdział 2 pkt. 3

W liście dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku w GI osób fizycznych planujących założyć przedsiębiorstwo społeczne i osób prawnych założyć przedsiębiorstwo społeczne w formie spółdzielni socjalnej doprecyzowano:  statut (projekt, podpisany przez członków GI).

Wprowadzono zmianę: Komplet dokumentów należy złożyć w jednym egzemplarzu papierowym (wcześniej było w dwóch egzemplarzach).

 

Rozdział 2 pkt. 3 a) i b)

Doprecyzowano zapis dotyczący Kompletu dokumentów przedłożonych w jednej wersji elektronicznej (na płycie CD/DVD) – należy nagrać na płycie załączniki (biznesplan plus harmonogram rzeczowo-finansowy).

 

Zmieniono nazwę załącznika nr 5tj.:

Formularz rekrutacyjny Beneficjenta Pomocy

 

Rozdział 2 pkt 6

Doprecyzowano: Przedsiębiorstwo Społeczne (zwane dalej PS) powstałe w ramach FPS może ubiegać się o przyznanie dotacji na utworzenie kolejnego miejsca pracy nie wcześniej niż po 12 miesiącach kalendarzowych od dnia zarejestrowania PS lub w przypadku podmiotów przekształcających się w PS od dnia podpisania umowy dotacyjnej.

 

Rozdział 3, pkt. 3 a i b

Doprecyzowano:

Wszystkie wydatki zostaną uznane za kwalifikowalne, jeżeli zostaną poniesione w okresie realizacji inwestycji, określonym w Umowie dotacji, jednakże nie wcześniej niż :

  1. w przypadku nowopowstających przedsiębiorstw –  data uzyskania wpisu do KRS lub uzyskanie osobowości prawnej – np. akt powołania w przypadku spółki z o.o.,
  2. w przypadku istniejących przedsiębiorstw społecznych i organizacji przekształcających się w przedsiębiorstwo społeczne - data otrzymania informacji o przyznaniu dofinansowania przez KOW.

 

Rozdział 4, pkt. 5

Dopisano zdanie:

Zależnie od dostępności środków finansowych na koncie Operatora procentowy system zaliczkowy może ulec zmianie.

 

Rozdział 5, pkt. 5

Zmieniono zapisy dot. Podmiotu, któremu udzielana jest pomoc de minimis, tzn.:

W dniu podpisania Umowy, Operator wystawia Przedsiębiorstwu społecznemu Zaświadczenie o udzielonej pomocy de minimis.

Rozdział 6, pkt. 10

Doprecyzowano:

10. Przewodniczącym KOW jest osoba uprawniona do reprezentowania Operatora. Jest on powoływany przez koordynatora projektu. Przewodniczący KOW może wyznaczyć spośród członków KOW swojego Zastępcę. Wyznaczenie Zastępcy następuje w formie pisemnego upoważnienia. Przewodniczący/Zastępca Przewodniczącego KOW jest odpowiedzialny za zapewnienie bezstronności i przejrzystości prac KOW.

 

Rozdział 6, pkt. 17 I

Do elementów oceny biznesplanu dodano:

  • Wymiar społeczny

Przedsięwzięcie oprócz celów zarobkowych zakłada aktywności w sferze społecznej, głównie w kwestii reintegracji społecznej członków/pracowników PS.

 

Rozdział 6, pkt. 19

Doprecyzowano uwzględnienie trzeciego eksperta do Oceny Wniosków Doprecyzowano:

W przypadku, rozbieżności sięgających co najmniej 30% punktów pomiędzy ocenami dwóch członków KOW (przy czym ocena przynajmniej jednego z nich musi wynosić minimum 60% punktów), wniosek poddawany jest dodatkowej ocenie, którą przeprowadza trzeci oceniający, również wskazany przez Przewodniczącego/Zastępcę Przewodniczącego KOW. Ocena tej osoby stanowi wówczas ocenę ostateczną Biznesplanu W takiej sytuacji ostateczną oceną jest średnia arytmetyczna oceny trzeciego oceniającego oraz z tej oceny jednego z dwóch oceniających, która jest liczbowo bliższa ocenie trzeciego oceniającego

 

Rozdział 6, pkt. 29

Podmiot, który nie uzyskał minimum punktowego uprawniającego do uzyskania dofinansowania, ma możliwość złożenia dokumentów w ramach kolejnej rundy konkursowej. Doprecyzowano: W tej sytuacji Grupa Inicjatywna może ubiegać się o dotacje w kolejnym naborze wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na zasadach w obowiązujących dany konkurs regulacjach. Komisja Oceny Wniosków będzie brała pod uwagę opinię doradcy kluczowego/biznesowego wspierającego grupę.

Rozdział 8

Doprecyzowano zapisy dotyczące procedury odwoławczej:

Dodając zapisy:

Ubiegający się o przyznanie wsparcia finansowego, którego wniosek został odrzucony na etapie oceny formalnej lub merytorycznej, w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania informacji w tej sprawie ma możliwość złożenia do Operatora Wniosku o ponowne rozpatrzenie biznesplanu (dalej wniosek). Wnosząc odwołanie uczestnik projektu powołuje się na konkretne zapisy, z którymi się nie zgadza.

W ramach procedury odwoławczej Wnioskodawca nie składa nowego Wniosku o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego bądź wsparcia pomostowego.

7. Komisja Oceny Wniosku zobowiązana jest w ciągu 14 dni roboczych od dnia wniesienia wniosku o ponowną weryfikację rozpatrzyć odwołanie. Ponowna weryfikacja jest dokonywana przez inne osoby, niż te, które uczestniczyły w ocenie pierwotnej wersji dokumentu. Ponowna weryfikacja jest ostateczna.

8. Po zakończeniu ponownej oceny Operator niezwłocznie pisemnie informuje osoby, które wniosły odwołanie o wynikach ponownej oceny Wniosku wraz z pouczeniem, że decyzja ta jest w tym zakresie wiążąca i ostateczna.

9. Operator sporządza ostateczną listę rankingową w terminie 5 dni licząc od dnia poinformowania wszystkich wnioskodawców o ostatecznych wynikach (w wyniku przeprowadzenia procedury odwoławczej możliwe są zmiany w kolejności na wstępnej liście rankingowej). Dane uczestników projektu na liście są anonimowe, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

10. Komisja Oceny Wniosków, po zakończenia procedury wyboru, sporządza protokół z prac Komisji w terminie 14 dni licząc od dnia ogłoszenia ostatecznej listy rankingowej.

 

Dodano Załącznik nr 14 Wykaz działalności wykluczonych z możliwości uzyskania dofinansowania

 

Dodano wykaz działalności wykluczonych z ubiegania się o dofinansowanie.

 

Rozdział 9 pkt. 2

Usunięto zapis 2. Uczestnicy projektu każdorazowo na wezwanie Operatora zobowiązani są do podpisania upoważnienia do wystąpienia do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA o ujawnienie informacji gospodarczych.

 

 

Karta oceny merytorycznej

Zwiększono punktacje w części Informacje o Wnioskodawcy

Zrezygnowano z części Skrócony opis przedsięwzięcia, w to miejsce dodano Obszar: Wartość społeczna przedsięwzięcia:

Przedsięwzięcie oprócz celów zarobkowych zakłada aktywności w sferze społecznej, głównie w kwestii reintegracji społecznej członków/pracowników PS. (w sumie 6 punktów).

Zmniejszono liczbę punktów w Obszarze IV:

Wnioskodawca posiada wiedzę na temat dostępności na rynku produktów i usług potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia.

Możliwość zwiększenia zatrudnienia w wyniku realizacji przedsięwzięcia.

 

 

 

 

Zał. Nr 2a/2b Wzór biznesplanu dla nowopowstających oraz istniejących przedsiębiorstw społecznych

  1.  

dodano następujące zapisy:

  • Uzasadnienie wybory formy organizacyjnej

- Proszę wskazać wartość społeczną planowanego przedsięwzięcia. Należy skupić się na realizacji celów dla których powoływane są przedsiębiorstwa społeczne, zwłaszcza w kontekście reintegracji społeczno-zawodowej członków grupy/pracowników.

B.3. (wyłącznie we wzorze biznesplanu dla nowopowstałych przedsiębiorstw społecznych)

Dodano zapis doprecyzowujący:

/przed ustaleniem kodu PKD należy zapoznać się z załącznikiem do Regulaminu udzielania dotacji, zawierającym wykaz działalności wykluczonych z możliwości uzyskania dofinansowania/

  1.  

Tabelę wskazującą kwalifikacje i uprawnienia zawodowe podzielono na 2 części tj.: 1- Obligatoryjne/niezbędne do rozpoczęcia pracy przez kandydata do zatrudnienia , 2- Fakultatywne, planowane do realizacji przez Grupę, które pozwolą zwiększyć jakość oferowanych usług.

E.3.

Doprecyzowano polecenia zawarte w tabeli, odpowiednio podzielono kolumny.

E.6.

Przeformułowano tabelę dot. Analizy rynku

Załącznik nr 1 Wniosek o przyznanie wsparcia finansowego

Z listy załączników do wniosku usunięto:

  1. - Potwierdzenie ukończenia cyklu szkoleniowego/doradczego przez członków grupy inicjatywnej w co najmniej 80 % zajęć przewidzianych w indywidualnym programie szkoleniowym/doradczym
  2. Dokument wystawiany w Centrum Ekonomii Społecznej

Listę załączników zaktualizowano zgodnie z wykazem załączników wymienionym w Regulaminie udzielania dotacji.

 

 

Załącznik nr 9 Oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis

Dodano zapis:

Uwaga:

Jeśli podmiot posiada dostęp do bazy SUDOP (System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej) nie ma konieczności wypełnienia poniższej tabeli. W takiej sytuacji podmiot przedstawia wydruk z bazy SUDOP opatrzony podpisem. Pozostałe treści oświadczenia muszą zostać uzupełnione.

 

Załącznik nr 11 Wzór karty oceny formalnej wniosku o przyznanie dotacji

Zaktualizowano wykaz niezbędnych załączników zgodnie z Regulaminem udzielania dotacji oraz listą załączników w załączniku nr 1.

Usunięto zapis dot. dwóch kompletów dokumentów.

Umowa dotacji

Dodano pkt. 9 do § 4 W przypadku nowopowstających przedsiębiorstw społecznych lub podmiotów przekształcających się w przedsiębiorstwo społeczne najpóźniej do dnia rozliczenia dotacji należy przedłożyć wszystkie dokumenty potwierdzające spełnianie wszystkich przesłanek definicji  przedsiębiorstwa społecznego zgodnie z aktualnymi Wytycznymi zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020. Nie spełnienie do tego terminu wszystkich ww. przesłanek skutkować będzie zwrotem dotacji.

 

Zał. 15 Regulamin przyznawania wsparcia pomostowego

Rozdział 2 pkt. 2

Zrezygnowano z dołączania do Wniosku o przyznanie Podstawowego Wsparcia Pomostowego  załącznika: odpisu z KRS lub kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem (aktualny odpis wydany nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem Wniosku o przyznanie Podstawowego Wsparcia Pomostowego) lub wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego dokonany za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (ems.ms.gov.pl).

 

 

Rozdział 3, pkt. 4

Zmieniono, Operator dokonuje oceny formalno-merytorycznej złożonych wniosków w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wpływu wniosku do biura projektu.

 

Rozdział 5, pkt. 4

Wprowadzono zmianę: Komplet dokumentów należy złożyć w jednym egzemplarzu papierowym (wcześniej było w dwóch egzemplarzach).

 

Rozdział 8

Zamieniono nazewnictwo specjalista ds. rozliczeń na Specjalista ds. weryfikacji sprawozdań przedsiębiorstw społecznych.

Rozdział 8 pkt. 2

Zmieniono: Wyżej wymienione dokumenty PS przekazuje w terminie 15 dni kalendarzowych licząc od ostatniego dnia miesiąca, którego dotyczy sprawozdanie.

 

Umowa na przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

Usunięto paragraf nr.Dot. korespondencji między stronami.

Umowa na przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

§ 4, pkt. 4 Wprowadzono zmiany do Podstawą wypłaty transz: od drugiej do szóstej, jest przedkładanie Operatorowi wsparcia, najpóźniej do 15 dnia każdego miesiąca:

 

Umowa na przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

Dodano pkt. w § 4: W przypadku nowopowstających przedsiębiorstw społecznych lub podmiotów przekształcających się w przedsiębiorstwo społeczne najpóźniej do dnia rozliczenia dotacji należy przedłożyć wszystkie dokumenty potwierdzające spełnianie wszystkich przesłanek definicji  przedsiębiorstwa społecznego zgodnie z aktualnymi Wytycznymi zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020. Nie spełnienie do tego terminu wszystkich ww. przesłanek skutkować będzie wstrzymaniem wypłaty podstawowego wsparcia pomostowego.

 

Umowa na przyznanie przedłużonego wsparcia pomostowego

Dodano wzór umowy.

 

Załącznik nr 6 Karta oceny formalnej wniosku o przedłużone wsparcie pomostowe

Usunięto zapis dot. dwóch kompletów dokumentów.

 UWAGA! Zmiany w Regulaminie projektu i regulaminach regulujących Fundusz Przedsiębiorczości Społecznej